WZ LZS Opole  

   

Nasza działalność  

   

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach 70-lecia Zrzeszenia LZS na Opolszczyźnie, które odbędą się w dniu 9.07.2016 r. w Zakrzowie (Akademia Jubileuszowa) oraz w Reńskiej Wsi (Jubileuszowy festyn sportowo-rekreacyjny).

Program
900-1000 Jubileuszowa Msza Święta – Reńska Wieś
1100-1230 Akademia Jubileuszowa 70-lecia LZS na Opolszczyźnie (Zakrzów)
1230-1300 Pokaz ujeżdżania – LKJ Lewada Zakrzów (Zakrzów)
Festyn sportowo-rekreacyjny w Reńskiej Wsi
1230-1400 Występ orkiestr dętych w Pokrzywnicy i Krnova
1400-1430 Występ zespołu tanecznego „Perełki” (GOK Reńska Wieś)
1445-1515 Występ cheerliderek ZSP z Większyc
1500-1600 Pokaz karate (LKS Zarzewie Prudnik), pokaz zapasów (LKS Orzeł Namysłów)
1500-1700 Konkurencje rekreacyjne:
  • Turniej strzelania z łuku dla amatorów
  • Konkurs rzutu piłką lekarską
  • Konkurs rzutu do kosza
  • Slalom rowerowy
  • Drużynowy wielobój sprawnościowy (strzelanie z łuku, rzut lotką, tor przeszkód, rzut do kosza) – 3 osoby
1600-1700 Zawody nordic walking (w kategoriach wiekowych do 30 lat, do 49 lat i + 50 lat)
1600-1700 Turniej orlików, mażoretki Rytm z Długomiłowic
1600-1900 Turniej szachowy w dwóch kategoriach wiekowych:
  • Grupa A – dzieci do 12 lat
  • Grupa B – open
1900
  • Zabawa taneczna – zespół Aries

W dniach 17-19 czerwca 2016 w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym z udziałem reprezentantów Opolszczyzny. Nasi reprezentanci w Mistrzostwach mieli bardzo udany start zajmując wysokie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Wiecej informacji i wyniki końcowe

W dniach 14 i 15 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Opolu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w lekkoatletyce. Wyniki szkoły podstawowe, wyniki szkoły gimnazjalne.
Klasyfikacje punktowe Igrzysk - szkoły podstawoweszkoły gimnazjalne
Podsumowanie Igrzysk odbędzie się w październiku w Korfantowie.

 

W dniach 7-12.06.2016 w Mielnie odbył się 58 Finał turnieju "O Złotą Wieżę" (Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w szachach drużynowych). W Mistrzostwach dobrze zaprezentowały się drużyny z naszego województwa zajmując:
4 miejsce - LKS Zarzewie Prudnik (w składzie: Krzysztof Banasik  7,0 pkt., Jan Siekaniec 6,5 pkt., Mateusz Tustanowski 4,0 pkt, Paulina Kopica 6,0 pkt)
8 miejsce LZS Victoria Chróścice (w składzie Rafał Zgadzaj 3,5 pkt., Andrzej Krzywda 3,0 pkt., Rafał Małecki 2,5 pkt, Mateusz Hasterok  3,5 pkt., Dominika Chmiel 6,5 pkt.)
Wyniki końcowe

 

Zakończyły się wojewódzkie turnieje Mała Piłkarska Kadra Czeka im. Marka Procyszyna (regulamin) oraz Piłkarska Kadra Czeka im. Stanisława Tymowicza (regulamin).
Wyniki końcowe dziewcząt - MPKCz - I miejsce - LKS Rolnik Biedrzychowice 
Wyniki końcowe chłopców - MPKCz - I Miejsce - UKS Rodło Opole
Wyniki końcowe dziewcząt - PKCz - I Miejsce - LKS Rolnik Biedrzychowice
Wyniki końcowe chłopców - PKCz - I Miejsce - PG Łambinowice

   
© ALLROUNDER