Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniach 16-19.07.2022 r. w chorwackim Zagrzebiu rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Młodzików we wszystkich trzech odmianach zapasów. W imprezie, która odbyła się dopiero po raz piąty wystąpili najlepsi młodzi zapaśnicy i zapaśniczki z całej Europy do lat 15 z roczników (2007-2009). W Mistrzostwach wspaniale zaprezentowała się Kinga Wojnarska (LKS Orzeł Namysłów), która zdobyła brązowy medal. Gratulujemy !

ME U15 w zapaszach 2022Show Gallery

Pełna relacja z zawodów

Do reprezentacji Polski kobiet została powołana Kinga Wojnarska, natomiast w stylu wolnym nasz kraj reprezentował Gracjan Matyjasek co niewątpliwie jak zawsze podkreślamy w dyscyplinie olimpijskiej jest już niesamowitym zaszczytem i wyróżnieniem oraz zarazem wielkim sukcesem, a także nie zdarza się zbyt często. Dotarcie na taki poziom sportowy wymaga niesłychanego poświęcenia, wielkiej pracy, talentu oraz determinacji i ogromnej wytrwałości, a także pokonania wielu przeciwności losu. Do tego trzeba być aktualnie najlepszy w kraju oraz przekonać do siebie trenerów kadry i mieć wiele szczęścia. Oboje przedstawiciele „Orła” Namysłów to tegoroczni Mistrzowie Polski tej grupy wiekowej. Dodatkowo kierownikiem całej narodowej ekipy we wszystkich stylach zapasów podczas zawodów był doskonały szkoleniowiec oraz działacz „Orła” i zarazem Prezes Opolskiego Związku Zapaśniczego, a także członek Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Dariusz Stępień.

Nasza zawodniczka startująca w limicie do 62 kg mimo, iż był to dla niej debiut w tak poważnej imprezie na macie zaprezentowała się znakomicie i po rewelacyjnych pojedynkach zdobyła upragniony brązowy medal.    W walce o miejsce na podium nie dała najmniejszych szans greckiej zapaśniczce, wygrywając z nią na punkty 12:4. Wcześniej Kinga pokonała przed czasem reprezentantki Włoch i Francji. Jedynej porażki nasza zapaśniczka doznała w ½ finału przegrywając przez „tusz” po swoich błędach techniczno-taktycznych z późniejszą mistrzynią Europy z Węgier. Dla Kingi jest to zdecydowanie najważniejszy i zarazem największy wynik w jej dotychczasowej krótkiej jeszcze sportowej karierze. Nasza 15-latka pokazała, że ciężka codzienna praca nie idzie na marne, a ten wielki sukces zapewnia już jej zapisanie się w bogatej historii sportowej klubu, miasta, województwa i Polski. Tym samym Kinia dołącza do bardzo elitarnego grona medalistek i medalistów „wielkich” tzw. głównych imprez „Orła” Namysłów. Warto dodać, że jest to pierwszy medal Mistrzostw Europy w tej najmłodszej w UWW (Światowa Federacja Zapaśnicza) grupy wiekowej wywalczony przez NAMYSŁOWSKIEGO zawodnika czy też zawodniczkę. Polska drużyna dziewcząt prowadzana przez Pana Adama Bloka z Pelplina z dwoma indywidualnymi medalami uplasowała się na bardzo wysokim czwartym miejscu w Europie.

Natomiast w stylu wolnym w bardzo mocno obsadzonej kat. wagowej do 62 kg wystąpił także 15-letni Gracjan Matyjasek, który stoczył w turnieju trzy dobre walki. W pierwszym pojedynku namysłowianin przegrał na punkty 0:3 z późniejszym złotym medalistą z Mołdawii. Natomiast w repasażach Gracjan wygrał 6:5 na punkty z mocnym przeciwnikiem z Armenii oraz przegrał także na punkty 1:6 reprezentantem Turcji zajmując ostatecznie 11 lokatę w zawodach. Gracjan pokazał się w zmaganiach z naprawdę dobrej strony i zademonstrował już spore umiejętności na tle rywali z krajów potęg zapaśniczych. Zapasy wolne jak wiadomo   w Europie jak i na świecie są na niebywale wysokim poziomie sportowym, a każda walka międzynarodowa z wymagającymi zapaśnikami jest bardzo cennym doświadczeniem na przyszłość.

Podsumowując start namysłowskich młodzików, trzeba zaznaczyć że takie wielkie imprezy rządzą się swoimi prawami. Ta poważna lekcja zapasów pokazała, gdzie są jeszcze słabości i luki oraz nad czym trzeba pracować żeby znaleźć się w europejskiej oraz światowej czołówce na stałe.